Haberler

7552 içerik bulundu.
Haberler

Sonuçlar

Ağustos 2020 Kira Artış Oranları Açıklandı

Kira sözleşmesi Ağustos ayında yenilenecek kiracılara ne kadar zam yapılacağı dün belli oldu. İşte 3 maddede kira artış oranı Ağustos 2020...

İstanbul'da 100 Bin Konut Dönüşecek

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İstanbul'da 2021 hedeflerinin kentte 100 bin konutu dönüştürmek olduğunu duyurdu. İstanbul'da 14 bin 151 riskli yapı bulunuyor.

Emlak Sektöründe Hareketlilik Hız Kazanacak

Tüm Girişimci Emlak Müşavirleri Derneğinin (TÜGEM) İzmir Şube Başkanı Onur Karademir, “Vatandaşlar düşük faizli kredi çekip konut alıyor. Satışlar hız kazanacak ve sektördeki hareketlilik artacak” diye konuştu.

İlk Kez Konut Alacaklara 82 Bin TL Hibe Desteği

Devlet geri ödemesiz hibe desteği programı 2020 yılı için ilk defa konut alacaklara ve evleneceklere 82 bin TL'ye varan geri ödemesiz destek sunuyor. Peki devlet desteği ile hibe almak için konut hesabı açan kişiler, birikim yaptıkları bankalarda paralarını faize koyabilecekler mi? İşte detaylar...

Ev Alırken Değerlendirilmesi Gereken Fırsatlar

Kamu bankalarının koronavirüs sebebiyle ekonomiyi canlandırmak için konut kredilerini 0.64'e düşürmeleri konuta olan talebi artırdı. Peki ev alırken değerlendirilmesi gereken fırsatlar neler?

Konut Sektörü Enflasyonun Üzerinde Kazandırıyor

Düşen faizler ve artan satışlar konut sektöründe fiyatları 29 aylık bir aradan sonra Ocak 2020 tarihinden itibaren yeniden enflasyonun üzerinde reel getiri sunmaya başladı. Mayıs'ta getiri oranı yüzde 10.6 'ya çıktı.

İkinci El Konutta Faiz Oranı Değişti

Kamu bankaları konut kredisi şartlarını ikinci el konutlar için yeniledi. Faiz oranı 0.74’ten 0.79 çıktı, azami 180 ay vade 120 ay oldu. Kredide birinci el konutlar avantajlı duruma geldi. 

Miras Vergisi Nasıl Hesaplanır?

Vefat eden kişilerin mirasçılarına bıraktıkları mal ve mülkten belli oranlarda vergi alınıyor. Gelir İdaresi konuyla ilgili kapsamlı bir rehber hazırladı. Rehberde vergiye tabi her şey de sıralandı. Buna göre tablo, madalya, kılıç gibi aile yadigarı olan eşyalar vergiden muaf oluyor.

İpotekli Konut Alımı Arttı

Konut kredi faiz oranlarındaki kampanya ve indirimler ipotekli konut satışını da etkiledi. Bir önceki aya göre kıyaslandığında ipotekli konut satışlarında yüzde 449 artış yaşandı. Artış; tarihteki en yüksek aylık veri oldu.

Konut Kredi Faizlerindeki İndirim Rekoru Da Beraberinde Getirdi

Konut sektöründe kamu bankalarının düşük maliyetli destekleri etkisini göstermeyi sürdürürken, ülke genelinde yaklaşık 1,5 ayda kullanılan konut kredi tutarında da rekor kırıldı.

0 Takipçi