Haberler

7437 içerik bulundu.
Haberler

Sonuçlar

Konut Kredisi En Düşük Faiz Oranı 0.79 Oldu

Konut için en düşük faiz oranı yüzde 0.79’a kadar indi! Konut için en düşük faiz oranı yüzde 0.79’a kadar indi.

Ev Almak İçin Doğru Zaman Mı?

Konut kredisi faiz oranları düşmeye devam ediyor. Peki faizlerdeki düşüş sürecek mi? Güncel olarak kredi ile konut almak mantıklı mı?

Değerli Konut Vergisindeki Belirsizlik Bu Ay Netleşecek

Değerli konut vergisi hakkında açıklama yapan Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, değerli konut vergisiyle ilgili bir çalışma yürütüldüğünü belirterek, "Zannediyorum bu ay bir çalışma noktasına bir yere gelinir" açıklamasında bulundu.

Bekar Erkeğe Ev yok Diyen Ev Sahibi ve Emlakçıya 1000'er Lira Ceza Verildi

Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu (TİHEK) tarafından,“1+1 daireyi bekâr erkek kiracıya vermiyorum” diyen ev sahibi ile emlakçıya 1000’er TL idari para cezası verildi.

Yeni İmar Kanunuyla Neler Değişti?

Coğrafi Bilgi Sistemleri ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi kabul edildi. Peki 10 maddede yeni imar kanunuyla neler değişti?

2019 Konut Satış İstatistikleri Değerlendirmesi

Türkiye İstatistik Kurumu 2019 yılının son verilerini açıkladı. 2019 yılında konut satışları bir önceki yıla göre %1,9 azalarak 1 348 729 oldu.

Silivri Kentsel Dönüşüm Strateji Belgesi Hazırlanıyor

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, 4.8 şiddetinde Silivri açıklarında meydana gelen deprem sonrasında açıklamalarda bulundu.

İmar Alanında Yeni Düzenleme

İmar alanında devrim niteliğinde değişiklikleri içeren teklifi Meclis’e sunuldu. Tekliften sahilde yaşayan vatandaşlara da müjde çıktı.

Ev Kiralarken DASK Zorunlu Mu?

Yeni Afet Sigortaları Kanunu'na göre artık 'zorunlu deprem sigortası' yaptırmayanlar elektrik ve su aboneliğini başlatamayacak. Peki ev kiralarken deprem sigortası zorunlu mu? DASK kiracıya mı ait?

Gayrimenkul Değerleme 2020 Tarifesi Açıklandı

SPK, Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği üyelerinin vereceği değerleme hizmetlerine ilişkin olarak, 2020 Yılı Gayrimenkul Değerleme Asgari Ücret Tarifesi ve Gayrimenkul Değerleme Asgari Ücret Uygulama esaslarını belirledi.

0 Takipçi